Hastane Kuralları
18 Mart 2021DEĞERLİ HASTA VE HASTA YAKINLARIMIZIN HİZMET ALIRKEN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;


1- Hastaneye dışarıdan yiyecek, içecek getirmek hastalarımızın sağlığı açısından yasaktır. Sabah, öğlen, akşam ve diyeti olan hastalar için ara öğün yemek hizmetimiz vardır.

2- Hastanemiz ziyaret saatleri her gün saat 12:00-13:00 ve 18:00 – 19:00 saatleri arasındadır.

3- Odanızın telefon numarası odanızdaki telefon makinasının üzerine yazılıdır. Yakınlarınıza bildirmeniz halinde doğrudan aranabilirsiniz.

4-Tuvalet ve banyoyu temiz kullanınız..

5- Hasta yatağının başında ve banyoda hemşire çağrı sistemimiz mevcuttur. Gerektiğinde hemşire çağrı sistemini kullanabilirsiniz.

6- Hekiminiz günde iki kez vizit (ziyaret) yapar.

7- Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur. 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilemez.

8- Hastamızın sağlığı açısından sakınca doğurabilecek durumlarda, ziyaret ilgili hekimin iznine bağlıdır.

9- Yoğun bakım bölümlerinde ziyarete kesinlikle izin verilmemektedir. Hasta yakını bilgilendirmesi doktor tarafından yapılır.

10- 4207 sayılı yasa gereğince hastanemizde sigara içmek yasaktır. Yasaya uymayanlar hakkında 4207 sayılı yasaya göre idari para cezası uygulanacaktır.

11- Sigara içtiğiniz zaman genel sağlık sorunlarına yol açmasının yanı sıra size yapılacak olan kalp ve damar cerrahi ameliyatının sonuçları olumsuz yönde etkileneceğinden, ameliyat öncesi ve sonrası dönemde kesinlikle sigara içmeyiniz. Aksi halde ameliyatınız yapılamayabilir veya ameliyat sonrası dönemde problemle karşılaşabilirsiniz.

12- Refakatçiler hastanemizin vereceği kartını taşımak ve kurumumuzca istenildiği takdirde göstermek ve iade etmek mecburiyetindedirler.

13- Refakat süresinin bitimi ya da hastanın taburcu olması durumunda refakat kartının mutlaka servis hemşiresine teslim edilmesi gerekmektedir.

14- Yatış sırasında değerli eşyaların hasta tarafından, kendi yakınına teslim edilmesi gerekmektedir. Yakını olmayan hastalar, hasta eşyaları teslim formuyla eşyalarını teslim eder.

15- Hastane işleyiş ve düzeni ile ilgili her türlü sorularınızı, hastanız/hastalığınız hakkında öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi için sorumlulukları çerçevesinde hekim ve hemşirenize başvurabilirsiniz.

16- Hizmetlerimizle ilgili görüş, öneri, teşekkür ve şikayetlerinizi hastanemizin internet sayfasına ve hastanemiz Hasta Hakları Birimine yapabilirsiniz.

17- Hastane yönetmelik ve hükümlerine uymayan; binaya, cihazlara, eşyalara kasti zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarardan kendileri sorumlu tutulacaktır.

18- Hastanemiz poliklinik başlama saatleri 09:00 - 12:00 ile 13:00 - 16:00 saatleri arasındadır. (Hasta yoğunluğuna göre, öngörülen başlama ve bitiş saatlerinden önce ve sonrasında muayene hizmeti verilecektir.)